Určitě nekoho z vás napadlo, kde budeme spávat, co budeme jíst a kde se budeme mýt. Každé safari je jiné a záleží na spoustě okolností a požadavcích účastníků, není tedy nikdy možné předem říct, jak bude konkrétní safari vypadat. Dále také bude záležet na tom, jestli celá skupina pojede na safari, kde se bude snažit co nejvíc vzdálit od civilizace a ušetřit peníze nebo jestli bude požadovat například přespávání v drahých safari lodges, kde na druhou stranu najdou opravdový luxus, pro mnohé těžko uvěřitelný.

 

Jídlo na safari

Pokud je jídlo v ceně, nemusíte se o nic starat. V opačném případě si vždy před odjezdem do buše nakoupíme dostatečné zásoby vody a potravin. Zde opět bude záležet na požadavcích účastníků safari. Je možné využít i služeb kuchaře.

 

Ubytování na safari

Vždy bude záležet na požadavcích účastníků a na možnostech, které se v dané oblasti budou nacházet. Tzn., že pokud budeme na opravdovém safari mimo civilizaci, většinou budeme spát v buši ve stanech nebo v kempech, kde je oblast od oblasti místy i tekoucí voda a třeba i elektřina.

Kdo si bude chtít užít luxusní safari, nemusí se ničeho bát a bude o něj postaráno lépe, jak v pětihvězdičkovém hotelu. Tímto ale ztratíte možnost cítit duši Afriky na vlastní kůži, protože pocit přímého kontaktu s africkou divočinou je pak nenávratně ztracen.

 

Hygiena na safari

Obecně je nutné počítat s tím, že hygiena, na kterou je člověk zvyklý z domova, musí někdy i na několik dnů stranou. Takže člověk, který je zvyklý se několikrát denně koupat nebo sprchovat má několik možností. Buď zůstane doma a může se koupat dle libosti anebo se smíří s tím, že prostě několik dnů pořádnou koupel neuvidí.

Jiná situace je opět  v případě, pokud se člověk rozhodne bydlet v drahých kempech nebo safari lodges. Tam je možné si i zaplavat v bazénu.