Focení v divočině nebo na safari v Africe není vůbec tak složité, jak se může na první pohled zdát a jak se vám občas snaží namluvit autoři různých článků.

Není nutná žádná profi výbava. Pokud ovšem chcete fotit i zvířata, která jsou od vás více vzdálená, tak je vhodné mít objektiv alespoň 300 mm.

Není nutný ani blesk. V Africe bývá světla dostatek a blesk vám spolehlivě zničí krásné africké světlo. Blesk je použitelný spíš při nočních safari.

Je velmi vhodné s sebou mít několik záložních baterií, paměťových karet a také dostatek místa na ukládání digitálních fotografií (PC, externí HDD apod.).

Stativ není nutný. Fotí se většinou z automobilu, kde se můžete opřít o střechu nebo okýnko anebo použijete beanbag, který si můžete sami udělat. Jedná se o jednoduchý látkový pytlík, který vyplníte fazolí, čočkou nebo třeba rýží. Záleží na vašem uvážení.

Je nutné pamatovat na to, že zvířata mají přednost, takže pokud jste někdo zvyklí z nějakých safari nebo workshopů si nějak zvlášť upravovat a připravovat místo k fotografování, nebo budete používat blesk k focení mláďat třeba na hnízdech anebo budete pronásledovat zvířata v autě, bude vám to znemožněno, případně budete ze safari vyhoštěni. Tohle si dělějte u konkurence.

V tomto článku si můžete o fotografování na safari přečíst další informace - Fotografování na safari v Africe, mýty a skutečnosti