Expedice v Africe jsou pro mnohé z nás stále lákadlem a pro mnohé z nás znamenají návrat do hlubokých a dávných vzpomínek, kdy jsme jako děti snili o objevování nových druhů zvířat nebo prostě jen o cestování do neznáma. V dnešní době je možné některé z těchto snů uskutečnit poměrně jednoduše. Pokud byste chtěli nějakou svoji dětskou vizi zrealizovat, ozvěte se nám a společně snad dokážeme uskutečnit i Váš dětský sen.

Expedice do Afriky za zvířaty a divokou přírodou

Hledání ohrožených druhů zvířat

Opravdu žijí v pouštích jižní Afriky sloni, kteří mají 5 metrů v kohoutku? Chcete najít poslední "saharské" gepardy? Láká vás objevování kouzelných oblastí, v místy ještě divoké africké přírodě? Chcete vidět nějaký druh zvířete v přírodě před tím, než ho lidé stihnou vyhubit? Jestli vás zajímají odpovědi na některé z těchto otázek, jste kandidáti na některou z našich expedicí. Zvířat v Africe neustále ubývá a je velmi pravděpodobné, že za několik desítek let se na ně budeme jezdit dívat pouze do několika národních parků, protože i v parcích zvířata mizí mílovými kroky - články zde a zde. Patříme k jedné z posledních generací, která má možnost vidět i některé ze vzácných druhů zvířat. Jestli vás láká možnost vidět tyto zvířata před tím, než z Afriky úplně zmizí, přidejte se k některé z expedic, které se vydávají po stopách těchto vzácných zvířat. 

Expedice budou zaměřeny na návštěvy oblastí, ve kterých přežívají poslední zbytky určitých druhů zvířat. Pokusíme se najít poslední jedince, kteří za pár let už pravděpodobně nebudou žít a vy se tak stanete majiteli vzácných vzpomínek a fotografií.

Poznávání afrických parků a rezervací

Další možností těchto expedic je poznávání a prozkoumávání jednotlivých afrických národních parků a rezervací. Představte si kupříkladu národní park Serengeti, který má rozlohu 2x tak velkou jako jižní Morava. Při klasickém safari nemáte šanci ani za 14 dnů poznat ani polovinu ze všech jeho přírodních krás. Některé parky mají velmi různorodé biotopy a skrývají v sobě stále místa, která nejsou navštěvovaná turisty a kde je možné narazit na zvířata, žijící daleko od turistických tras.

Expedice Afrika - automobil 4x4 nebo čtyřkolky 

Na cestování po Africe se zaměřuje spousta společností a velké množství z nich nabízí například expedice v automobilech 4x4 nebo na čtyřkolkách. Téměř žádná z nich se nezaměřuje na vyhledávání zvířat a divoké přírody. Jestli máte rádi adrenalin, který poskytuje cestování v automobilu po Africe a přitom byste rádi objevovali a pozorovali zvířata, přidejte se k expedicím nebo se podívejte na safari, která nabízíme.

Upozornění: Nejedná se o klasickou expedici 4x4, jak jste možná zvyklí, kde se cestuje z bodu A do bodu B a přitom se místy potkají zvířata. Jedná se o expedici, která je zaměřena na cestování za zvířaty. Trasa některých expedic může zasahovat přes hranice několika států Afriky a nebudeme se tak pohybovat pouze mezi zvířaty, takže si užijí i lidé, kteří rádi řídí automobil neznámým terénem na velké vzdálenosti. Na našich expedicích nejde o to, aby si člověk zařádil v terénu. Nejde ani o to projet krajinu co nejrychleji anebo jezdit často mimo trasy a ničit tak přírodu.

Pro více informací nás kontaktujte.